Badania omnibusowe - sposób na szybkie i tanie badanie opinii

Zwracając uwagę na badanie omnibusowe zauważyć można, że jest to komfortowa metoda badawcza zarówno dla zlecającego badanie, jak i respondentów. Zlecający badanie przy zachowaniu elastyczności związanej z kwestią pytań ma szansę uzyskania wyników w szybkim czasie i przy niskim koszcie realizacji zlecenia. Elastyczność pytań polega na możliwości zadanie jednego bądź kilku pytań, przy czym można nadać tym pytaniom różne formy (pytania otwarte, zamknięte, ze skalą itp.).

 

Typ badania otwarty na wiele kwestii

Otrzymane pytania ze stron różnych klientów zbiera się w jedną, niezbyt długą ankietę i przedstawia się respondentom, którzy odpowiadają na przedstawione pytania. Zebranie pytań w jedną ankietę wpływa na obniżenie kosztów badania, które dzielona są na wszystkich zleceniodawców przy zachowaniu sprawiedliwego podziału kosztów. Badania omnibusowe mają zastosowanie w takich obszarach jak:

  • badanie efektywności kampanii reklamowych;
  • ocena usług i produktów;
  • zbadanie poziomu znajomości marki;
  • poznanie zwyczajów zakupowych konsumentów.

 

Pozwolić sobie na większy wybór

Jedną z największych zalet omnibusów jest możliwość przeprowadzenia ich z wykorzystaniem różnych metod badawczych, które dobierane są zgodnie z celem badania oraz próbą badawczą. W celu wykonania tego badania wykorzystuje się niniejsze metody:

  • CATI;
  • CAPI;
  • CAWI.

 

Większy wybór to także większe możliwości

Każda z tych metod posiada swoje niepowtarzalne walory, które nadają jej przewagę nad innymi narzędziami. CATI jest odpowiednikiem wywiadu telefonicznego, ale wspomagany jest on komputerowo, co pozwala na przeprowadzenie rozmowy przy zachowaniu logicznego ciągu.

Natomiast CAWI to forma ankietyzacji internetowej, która jej respondentowi umożliwia wypełnienie kwestionariusza ankiety w dowolnym czasie i miejscu. CAPI zaś jest formą wywiadu przeprowadzanego przy pomocy urządzeń mobilnych.

 

System zmierzający do kontaktu z klientem

Wykorzystanie badań omnibusowych pozwala na pozyskanie wiarygodnych danych, które będą mogły posłużyć w celu odkrycia nowych obszarów rozwojowych oraz zdefiniowania mocnych stron. Warto mieć na uwadze, iż omawiany typ badaniach pozwala także na:

  • zbadanie trendów rynkowych;
  • testy konceptów;
  • charakterystykę gospodarstw domowych.

 

Badania omnibusowe można wykonywać cyklicznie uwzględniając przy tym ciągłość zmian, która zachodzi w świecie konsumentów. Wychwycenie i zrozumienie zachodzących zależności w obszarze danego rynku pozwala na dynamiczne reagowanie oraz podejmowanie działań, które będą skuteczne, a więc będą odpowiadały na aktualne potrzeby i oczekiwania klientów.

Tagi

badania opinii badania omnibusowe omnibus badanie opinii badanie omnibusowe
Badania rynku okiem teleankietera z 5-letnim stażem Sprawna współpraca z agencją badawczą - na jakich zasadach powinna się opierać? Ankiety za pieniądze sposobem na zarabianie Zdecyduj się na realizację marketingowego badania leków i zmaksymalizuj sprzedaż! Statystyka w badaniach naukowych Jakie korzyści można odnieść dzięki realizacji badania rynku fitness? Projekty market research dla farmacji – na czym polegają? Badania ankietowe pracowników – ilościowa ankietyzacja Badania opinii pacjentów – w jakim celu i jak są prowadzone? Sondaże Badania rynku Skuteczne sprawdzanie jakości obsługi Badania rynku dla firm Badania satysfakcji pacjentów Badanie rynku FMCG Badania opinii - najszybciej, najrzetelniej, najtaniej? Badania opinii – krok w przyszłość Badania rynku jako istotny dział badań marketingowych Zalety i wady stosowania poszczególnych technik badań sondażowych Badanie sondażowe Sondaż jako metoda badania opinii publicznej Jak niedrogo przeprowadzić badanie rynku i opinii? Analiza Ankiet Badanie satysfakcji klienta - po co firmom znajomość poziomu zadowolenia klientów? Analiza rynku, czyli jak uzyskać opinie od swojej grupy docelowej Wskaźniki w badaniach satysfakcji klientów Innowacyjny kontakt z klientem dzięki ankietom online Badanie opinii - panel badawczy jako środek komunikacji z klientem Nowoczesne sposoby weryfikacji opinii klientów Dlaczego badanie rynku to szansa na rozwój własnego biznesu? Badania omnibusowe - sposób na szybkie i tanie badanie opinii Opinia klientów pod kontrolą Etyka w procesie badawczym Badania opinii konsumentów w kontekście jakości Jak rozmawiać z pracownikami? Badania satysfakcji klienta Pacjent w świetle swojej opinii Opinia wymagająca stałej kontroli Jak prawidłowo zmierzyć opinię klienta? Badanie opinii klientów - proces skupiony na poprawie sytuacji Badania opinii klientów sposobem na trwałą współpracę Opinia turystów ma znaczenie! Badanie, które może stanowić wizję na przyszłość Badanie satysfakcji konsumentów jako droga do sukcesu Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Co należy wiedzieć o badaniach opinii pracowników? Czego dowiesz się o swoich pracownikach podczas badania ich opinii? Wskazówki dotyczące realizacji badań satysfakcji pracowników Na czym polega zarabianie na ankietach i z czym się to wiąże? Profesjonalna obsługa pacjenta a innowacje w branży medycznej Panel badawczy Badania rynku. Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® Do kogo trafiają ankiety online? Jakie są zalety metody badań telefonicznych CATI? Projektowanie badań online w trzech krokach Badania rynku i analiza - klucz do podejmowania lepszych decyzji biznesowych Jak znaleźć właściwych respondentów do ankiety online? Wskazówki dotyczące przeprowadzania badań CATI 3 najlepsze pytania do przedsprzedażowej ankiety online, jakie możesz zadać Jak zmienia się miesiączka po 40 Masz problemy z nerkami? Unikaj tych produktów Darmowy program dla gabinetu - Medfile FREE
Badania ankietowe od 4 zł.