Na czym polega zarabianie na ankietach i z czym się to wiąże?

 

Ankietyzacja on-line pozwala na wprowadzanie procesu badawczego na nowy poziom. Rozumie się przez to przede wszystkim zastosowanie innowacyjnej formy badania, którą są ankiety internetowe, ale także uruchomienie paneli badawczych, na których gromadzone są płatne kwestionariusze ankiet. Tym samym zarabianie na ankietach staje się czymś oczywistym dla ankietowanych.

 

Chcę wziąć udział w płatnej ankiecie. Na czym to polega?

Branie udziału w takich badaniach polega na wypełnieniu ankiety na panelu badawczym, a następnie otrzymaniu stosowanej ilości punktów, które zamieniane są na konkretne sumy pieniędzy. Inną formą wynagrodzenia za podzielenie się swoją opinią, jest możliwość zdobycia nagród rzeczowych bądź otrzymania bonów. Przystępując do wypełnienia takiej ankiety warto:

  • być użytkownikiem panelu badawczego, co zwiększy twój dostęp do realizowanych badań;
  • być prawdomównym – często badacze stosują pytania mające na celu sprawdzenie spójności wypowiedzi;
  • być świadomym, iż są ankiety, w których nie możesz wziąć udziału, np. ze względu na brak wiedzy na temat badanego zagadnienia, co wykażą pytania filtrujące.

 

Czym jest panel badawczy i co dzięki niemu zyskuję?

Można powiedzieć, że panel badawczy jest miejscem, w którym gromadzą się ankietowani. Stając się użytkownikiem panelu masz możliwość kontrolowania zdobywanych przez siebie punktów i samodzielnym decydowaniu o terminie przyjęcia wynagrodzenia. Co więcej dzięki panelom:

  • zyskujesz możliwość udziału w większej ilości ankiet;
  • zyskujesz bieżący dostęp do aktualizowanych badań;
  • pozostajesz w ciągłym kontakcie z osobami, które organizują badanie.

 

Czy wypełniając ankiety online i będąc użytkownikiem panelu jestem anonimowy?

Tak, wszystkie informacje, które podajesz o sobie w formularzu rejestracyjnym służą jedynie do takich celów, jak wypłacanie wynagrodzenia, możliwości profilowania ankiet pod twoje predyspozycje czy pominięcia pytań związanych z metryczką w ankiecie. Internetowe badania zwiększają bezpieczeństwo danych osobowych, a tym samym koncentrują się na pozyskiwaniu anonimowych ocen czy opinii. Całość badania realizowana  jest w oparciu o zasadę poufności.

 

Co powinno mnie przekonać, że wypełnianie płatnych ankiet to dobry pomysł?

Poza faktem zarabiania na ankietach, jest wiele powodów, które przekonują do brania udziału w takich ankietach. Wśród najważniejszych kwestii warto wspomnieć o:

  • zachowaniu komfortu – sam decydujesz o momencie wypełniania ankiety;
  • wyeliminowaniu ankietera, a tym samym poczucia bycia ocenianym i wpływania na twoje odpowiedzi;
  • prawie do przerwania ankiety w dowolnym momencie, bez podawania powodu.

Tagi

badania ankietowe badanie opinii płatne ankiety zarabianie na ankietach badanie pracowników
Badania rynku okiem teleankietera z 5-letnim stażem Sprawna współpraca z agencją badawczą - na jakich zasadach powinna się opierać? Ankiety za pieniądze sposobem na zarabianie Zdecyduj się na realizację marketingowego badania leków i zmaksymalizuj sprzedaż! Statystyka w badaniach naukowych Jakie korzyści można odnieść dzięki realizacji badania rynku fitness? Projekty market research dla farmacji – na czym polegają? Badania ankietowe pracowników – ilościowa ankietyzacja Badania opinii pacjentów – w jakim celu i jak są prowadzone? Sondaże Badania rynku Skuteczne sprawdzanie jakości obsługi Badania rynku dla firm Badania satysfakcji pacjentów Badanie rynku FMCG Badania opinii - najszybciej, najrzetelniej, najtaniej? Badania opinii – krok w przyszłość Badania rynku jako istotny dział badań marketingowych Zalety i wady stosowania poszczególnych technik badań sondażowych Badanie sondażowe Sondaż jako metoda badania opinii publicznej Jak niedrogo przeprowadzić badanie rynku i opinii? Analiza Ankiet Badanie satysfakcji klienta - po co firmom znajomość poziomu zadowolenia klientów? Analiza rynku, czyli jak uzyskać opinie od swojej grupy docelowej Wskaźniki w badaniach satysfakcji klientów Innowacyjny kontakt z klientem dzięki ankietom online Badanie opinii - panel badawczy jako środek komunikacji z klientem Nowoczesne sposoby weryfikacji opinii klientów Dlaczego badanie rynku to szansa na rozwój własnego biznesu? Badania omnibusowe - sposób na szybkie i tanie badanie opinii Opinia klientów pod kontrolą Etyka w procesie badawczym Badania opinii konsumentów w kontekście jakości Jak rozmawiać z pracownikami? Badania satysfakcji klienta Pacjent w świetle swojej opinii Opinia wymagająca stałej kontroli Jak prawidłowo zmierzyć opinię klienta? Badanie opinii klientów - proces skupiony na poprawie sytuacji Badania opinii klientów sposobem na trwałą współpracę Opinia turystów ma znaczenie! Badanie, które może stanowić wizję na przyszłość Badanie satysfakcji konsumentów jako droga do sukcesu Dlaczego warto przeprowadzać badania satysfakcji klientów? Co należy wiedzieć o badaniach opinii pracowników? Czego dowiesz się o swoich pracownikach podczas badania ich opinii? Wskazówki dotyczące realizacji badań satysfakcji pracowników Na czym polega zarabianie na ankietach i z czym się to wiąże? Profesjonalna obsługa pacjenta a innowacje w branży medycznej Panel badawczy Badania rynku. Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat® Do kogo trafiają ankiety online? Jakie są zalety metody badań telefonicznych CATI? Projektowanie badań online w trzech krokach Badania rynku i analiza - klucz do podejmowania lepszych decyzji biznesowych Jak znaleźć właściwych respondentów do ankiety online? Wskazówki dotyczące przeprowadzania badań CATI 3 najlepsze pytania do przedsprzedażowej ankiety online, jakie możesz zadać Jak zmienia się miesiączka po 40 Masz problemy z nerkami? Unikaj tych produktów Darmowy program dla gabinetu - Medfile FREE
Badania ankietowe od 4 zł.